DanubeChance2.0 nyitókonferencia Budapesten

Nemzetközi kapcsolatok
2018. október 10.
Az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. nagy szeretettel meghívja Önt és munkatársait a 2018. október 25-én Budapesten megrendezésre kerülő DanubeChance2.0 – „Az okos kudarc üzleti modell” c. nyitókonferenciájára.


MEGHÍVÓ


Tudja ön, tízből hány vállalkozás éli túl az első évet? És az ötödiket? Ismeri Ön a kudarc társadalmi megítélését és következményeit? Meg tudja mondani, hogy évente hány potenciálisan sikeres vállalkozó dönt álmai és ötletei feladása mellett az első kudarc után? Lehet azonban másképp!

Az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. ezért szeretettel meghívja Önt és munkatársait 2018. október 25-én Budapesten, a K+K Hotel Operában megrendezésre kerülő DanubeChance2.0 – „Az okos kudarc üzleti modell” c. nyitókonferenciájára*! Konferenciánk célja a vállalati növekedéssel (új célpiacok felé történő nyitással vagy akár az új jogszabályi környezettel) összefüggésbe hozható üzleti kudarc és sikertelenség negatív következményeinek és negatív megítélésének enyhítése, illetve az újrakezdést támogató vállalkozóbarát környezet, jogi-szabályozási és szervezetfejlesztési eszközök és módszerek bemutatása.

A konferencia résztvevői amellett, hogy betekinthetnek olasz, spanyol, lengyel, belga, görög és magyar vállalati újjászervezési és újrakezdési programba és szakpolitikába, lehetőséget kapnak nagy sikereket és kudarcokat maguknak tudható vállalkozók, start-uperek és szervezetfejlesztési szakemberek történeteinek megismerésére egész Európából.

Változtassunk közösen az üzleti kudarc miatti megbélyegzésen és tegyük a Duna régiót a kreativitást, a vállalkozói kedvet támogató üzleti környezetté!


A konferencia nyelve angol. Tolmácsot nem biztosítunk. Részvételi szándékát IDE kattintva jelezheti. 

Valamennyi érdeklődőt szeretettel várunk!


Az esemény programja IDE kattintva érhető el. 

 

Hírek

Nemzetközi kapcsolatok
DanubeChance2.0 és Finance4SocialChange nemzetközi projektek zárókonferenciája
2021. november 29.
November 23 és 25 között Budapesten tartották meg a DanubeChance2.0 és Finance4SocialChange nemzetközi projektek hibrid zárókonferenciáját, ahol a magyarországi, ausztriai, németországi, szlovákiai, szerbiai és szlovéniai projektpartnerek beszélgetéseinek középpontjában a nehézséggel küzdő, illetve újrakezdő vállalkozók ügye volt.
Nemzetközi kapcsolatok
Elérhető a Régiók feltérképezése c. tanulmány
2021. augusztus 26.
Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében a két érintett ország először feltérképezte a határokon átnyúló régiókat és összegyűjtötte az ágazatspecifikus megfigyeléseiket a vállalatok legfőbb akadályait illetően. A körforgásos gazdaság és az ökoinnováció területén folytatott kutatások és felmérések nyomán a partnerek elkészítették a Régiók feltérképezése című tanulmányt, amely az alábbi linken érhető el.
Nemzetközi kapcsolatok
Mentorprogram a vállalkozások támogatására - második esély a vállalkozói szférában
2021. május 19.
A DanubeChance 2.0. fő célja a tanulás lehetőségének elősegítése a politikai döntéshozók és a kormányzati szervek, kutatóintézetek és egyetemek, valamint a pénzügyi nehézségekkel küzdő vállalkozások, illetve az üzleti vállalkozásokat támogató szervek és a nyilvánosság között. A projekt célja olyan irányelvek kidolgozása, amelyek lehetővé teszik, hogy a korábban nehéz helyzetbe jutott, a Duna régióban tevékenykedő vállalkozók újrakezdhessenek.
Nemzetközi kapcsolatok
Finance 4 Social Change - közönségdíjasok
2020. december 2.
A Finance 4 Social Change projekt keretében szervezett AIRCompetition nemzetközi társadalmi vállalkozás verseny első döntőjében két magyar vállalkozás vihette haza a közönségdíjat.
Nemzetközi kapcsolatok
Finance4SocialChange projekt – üzleti támogató
2020. november 11.
Az UniCredit a Finance 4 Social Change nemzetközi projekt fő partnere a társadalmi hatású banki tevékenység (THBT) programján keresztül, egy becsületesebb és befogadóbb társadalom kiépítése érdekében.
Nemzetközi kapcsolatok
Fókuszban a krízisben lévő és az újrakezdő vállalkozók
2020. október 7.
A REBORN projekt online zárórendezvényén olasz, spanyol, görög, lengyel és magyar partnerek mutatták be az újrakezdő vállalkozások támogatásának lehetőségeit és példáit. A programot a Fejlesztési Ügynökségek Európai Szövetsége (EURADA) moderálta.
Az oldal sütiket használ működéséhez. Az oldal használatával hozzájárul, hogy az sütiket tárolhat számítógépén.