Előadás a „Vállalatok a körforgásos gazdaságban” fenntarthatósági workshopon

Zöld Gazdaság
2019. október 29.
Három alkalomból álló képzéssorozatot indított a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége a Kék Bolygó Alapítvány támogatásával a körforgásos gazdaság kis- és középvállalkozások körében történő népszerűsítése érdekében. Az első rendezvény október 28-án került megrendezésre, ahol Tanka Eszter, az IFKA Zöld Gazdaság csoportjának vezetője is előadást tartott.

Az esemény fókuszában a körforgásos gazdasági stratégiák, a jogi és gazdasági keretek, kötelezettségek, üzleti lehetőségek és esélyek szerepeltek. Dr. Barna Orsolya a Kék Bolygó Alapítvány nevében köszöntötte a résztvevőket, majd ismertette az Alapítvány céljait, amelynek központi témája a fenntarthatóság iránti társadalmi érzékenység növelése. Ezután Dr. Bartus Gábor, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács titkára előadásában arra a kérdésre kereste a választ, hogy miért lett olyan felkapott a körforgásos gazdaság témája, illetve rámutatott arra, miért is szükséges alkalmazni annak alapelveit. A jogszabályi környezet jelenlegi helyzetét a KSZGYSZ szakmai igazgatója, Markó Csaba ismertette, majd Dr. Wégner Krisztina hulladékgazdálkodási szakértő a nemzetközi tapasztalatokról számol be a résztvevőknek.

Tanka Eszter, az IFKA Zöld Gazdaság csoport vezetője a hazai iparfejlesztési törekvésekről, az ipari szimbiózis kialakításának lehetőségeiről, az eddigi projektek (TRIS, GREENIN, CIRCE2020) tapasztalatairól, következtetéseiről tartott előadást, melynek fókuszában az alábbi gondolat állt: „növekedés, de milyen áron?”. Felhívta a figyelmet arra, hogy szükséges a vállalkozások tájékoztatása, ösztönzése (pályázatok), a nemzetközi tapasztalatok, gyakorlatok, eljárások, üzleti modellek hazai megismertetése, már csak azért is, mert pl. a bankok, kockázati tőkealapok már ezt az anyagtakarékos, hatékony gyakorlatot jobb minősítéssel értékelik. Olyan ösztönzőkre van szükség, amelyek segítik a körforgásos gazdaság lényegének megismerését, módszereit, az üzleti modellek átvételét, együtt a jogi és pénzügyi ismeretekkel, a lehetőségek mérlegelésével, mert így lehetünk versenyképesebbek.

Dr. Paksi Gábor és Dr. Barna Orsolya előadásaikban a zöld közbeszerzések jelenlegi helyzetére és az alkalmazásukban rejlő lehetőségekre hívták fel a figyelmet. Kertész-Káldosi Zsuzsanna az ITM hulladékgazdálkodási referense a lezajlott országos hulladékanalízisről, az adatszolgáltatási rendszerről és a szükséges változtatásokról tartott előadást. A képzés Balogh Zsuzsanna (TRENECON Kft.) összefoglalójával zárult, amelynek fókuszában a vállalatok önelemzésének, az innovációs partnerségek kialakításának és a fenntartható működés ösztönzésének fontossága állt.

Hírek

Zöld Gazdaság
Újabb segítséget kapnak a hazai vállalkozások fejlesztési terveik megvalósításához
2023. június 29.
Stratégiai együttműködési megállapodást írtak alá az IFKA és a KAVOSZ, valamint az IFKA és a VOSZ képviselői a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások működésének támogatása, illetve fejlesztési törekvéseik megvalósításának elősegítése érdekében. A partnerségek elsődleges célja, hogy a hazai kkv-szektornak szóló finanszírozási és szakmai támogatási eszközök átlátható módon, egy helyen elérhetőek legyenek az IFKA közreműködésével, amely a vállalkozásfejlesztési intézményrendszer továbbfejlesztésével még több magyar vállalkozást kíván elérni célzott támogatási programokkal.
Zöld Gazdaság
Úton a karbonsemlegesség felé
2022. június 29.
2022 márciusában a Pannon Pro Innovációs Szolgáltató Kft. és az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. közös webinart szervezett.
Zöld Gazdaság
A fenntarthatóbb jövőért
2022. február 25.
2022. március 9-én a Pannon Pro Innovációs Szolgáltató Kft. és az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. közös webinart szervez. Az online esemény a „Karbon-elnyelést és karbonsemlegességet elősegítő vállalkozásfejlesztés és ökoszisztéma-építés” elnevezésű projekt részeként valósul meg.
Zöld Gazdaság
Újra megnyílik a ZNB előminősítése
2022. január 5.
Az egyre inkább erősödő zöldgazdaságba szükséges, hogy az eddigieknél nagyobb mértékben bekapcsolódjanak a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások. Ezért január 5-én újra megnyílik a Zöld Nemzeti Bajnokok, GINOP Plusz 1.3.1-21 kódszámú, a zöldgazdaság területén működő mikro-, kis- és középvállalkozások technológiafejlesztését támogató program előminősítése.
Zöld Gazdaság
„Tisztítsuk meg az Országot!” projekt: meghosszabbított megvalósítási és elszámolási határidő
2021. december 21.
A „Tisztítsuk meg az Országot!” projekt Pályázati Kiírásában szereplő megvalósítási és elszámolási határidők 2022. 03. 31-re módosulnak.
Zöld Gazdaság
Új döntési lista a "Tisztítsuk meg az Országot!" projekt I. ütemében
2021. december 16.
Tájékoztatjuk a Pályázókat, hogy a "Tisztítsuk meg az Országot!" projekt 2021 évben megvalósítandó I. ütem címen kiírt pályázati kategóriában újabb döntés született.
szervezetfejlesztés
  • Képzés
  • Pályázati partnerség
  • Tanácsadás
  • Tudománykommunikáció
  • K+F tevékenység
 
Lépjen velünk kapcsolatba
 
 
Az oldal sütiket használ működéséhez. Az oldal használatával hozzájárul, hogy az sütiket tárolhat számítógépén.