Körforgásos gazdaság – Ahol minden szereplő nyer!

Green Economy
March 25, 2019
A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. és az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. 2019. március 29-én közös konferenciát tart, ahol a vállalatok jó gyakorlatainak megosztásán túl a zöld közbeszerzésről, és a körforgásos gazdaságra való átállást támogató anyagi forrásokról fog szó esni felkért szakértők tolmácsolásában. A programot egy közös ötletbörze zárja, ahol kiderül, hogy kinek mi lehet a szerepe a körforgásos gazdaság rendszerében, és kik azok a szereplők, akik segítséget, fogódzót nyújthatnak abban, hogy széleskörű elterjedése minél előbb megvalósuljon.

A körforgásos gazdaságra mielőbbi átállás – azaz az európai unió irányelveinek hazai jogszabályokba minél gyorsabb átültetése és gyakorlatban való alkalmazása – mindannyiunk közös érdeke. Hiszen a természet biztosította erőforrások – legyen szó ásványi kincsekről, vízről vagy épp termőtalajról – nem állnak korlátlanul rendelkezésünkre, ezért ahhoz, hogy mindannyiunk számára megfelelő minőségben és mennyiségben hozzáférhetőek legyenek, fenntartható módon kell bánnunk velük. Mit is jelent ez a gyakorlatban? Elsődlegesen a megtermelt/előállított javak, termékek minél hosszabb ideig zárt körforgásban tartását, azaz, hogy élettartamuk végén ne váljon belőlük hulladék, hanem újra felhasználják azokat. Akár úgy, hogy ami az egyik vállalatnál feleslegként jelentkezik, az egy másik vállalatnál nyersanyagként hasznosuljon. Utópisztikusan hangzik? Pedig egyáltalán nem az! 
Szerencsére, hazánkban is egyre több olyan kis-, közepes- és nagyvállalat tevékenykedik, amely nemcsak felismerte az ipari szimbiózisban rejlő környezeti és gazdasági előnyöket, hanem már a gyakorlatban is alkalmazza.

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Részvételi szándékát kérem, 2019. március 27-ig jelezze az alábbi felületen: 

Program 
09:30–10:00 Regisztráció
10:00–10:05 Megnyitó
Dr. Béres András ügyvezető, Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. 
10:05–10:20 TRIS projekt bemutatása 
Tanka Eszter Zöld gazdaság csoport szakmai felelős, IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.
10:20–10:40  Zöld közbeszerzés
Dr. Paksi Gábor ügyvéd, felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó, Paksi Ügyvédi Iroda
10:40–11:00 Ipari szimbiózis a gyakorlatban: a cég saját jó gyakorlatának bemutatása 
Plank János ügyvezető igazgató, Old Blue Kft.
11:00–11:20 Ipari szimbiózis a gyakorlatban: a cég saját jó gyakorlatának bemutatása 
Pető István gyárigazgató, Szerelvénybolt Kft.
11:20–11:40 Ipari szimbiózis a gyakorlatban: a cég saját jó gyakorlatának bemutatása
Simon Anita hulladékgazdálkodási divízió vezető, ALTEO Nyrt.
11:40–12:00 Moderált beszélgetés – kérdések, válaszok
12:00–13:00 Ebéd
13:00–14:00 Pénzügyi eszközök – támogatási lehetőségek
Galambosné Dudás Zsófia szakmai vezető, Business Council for Sustainable Development in Hungary
Dr. Hollósi Krisztina EU referens és Tóth Orsolya COST nemzeti koordinátor Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal

14:00–15:00       World Café
Milyen ösztönzőkre lenne szükség a szélesebb körű alkalmazáshoz?
Mi a szerepem a rendszerben?
Ki lehetne a segítség, fogódzkodó?

15:00–15:30   World Café eredmények összesítése – konferencia zárása

A konferencia ideje alatt – kiállítóként – 4 hazai ökodizájner is bemutatkozik, akik hulladék alapanyagokból alkotnak:
Cirrhopp
Infinity Paper Design
Medence Csoport
Reborn

A konferencia moderátora dr. Wégner Krisztina környezetvédelmi szakjogász.

A rendezvény a TRIS (Transition regions towards Industrial Symbiosis) projekt keretében valósul meg, amelynek célja az ipari szimbiózis szemléletének elterjesztése.

News

Green Economy
Újabb segítséget kapnak a hazai vállalkozások fejlesztési terveik megvalósításához
June 29, 2023
Stratégiai együttműködési megállapodást írtak alá az IFKA és a KAVOSZ, valamint az IFKA és a VOSZ képviselői a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások működésének támogatása, illetve fejlesztési törekvéseik megvalósításának elősegítése érdekében. A partnerségek elsődleges célja, hogy a hazai kkv-szektornak szóló finanszírozási és szakmai támogatási eszközök átlátható módon, egy helyen elérhetőek legyenek az IFKA közreműködésével, amely a vállalkozásfejlesztési intézményrendszer továbbfejlesztésével még több magyar vállalkozást kíván elérni célzott támogatási programokkal.
Green Economy
Úton a karbonsemlegesség felé
June 29, 2022
2022 márciusában a Pannon Pro Innovációs Szolgáltató Kft. és az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. közös webinart szervezett.
Green Economy
A fenntarthatóbb jövőért
February 25, 2022
2022. március 9-én a Pannon Pro Innovációs Szolgáltató Kft. és az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. közös webinart szervez. Az online esemény a „Karbon-elnyelést és karbonsemlegességet elősegítő vállalkozásfejlesztés és ökoszisztéma-építés” elnevezésű projekt részeként valósul meg.
Green Economy
Újra megnyílik a ZNB előminősítése
January 5, 2022
Az egyre inkább erősödő zöldgazdaságba szükséges, hogy az eddigieknél nagyobb mértékben bekapcsolódjanak a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások. Ezért január 5-én újra megnyílik a Zöld Nemzeti Bajnokok, GINOP Plusz 1.3.1-21 kódszámú, a zöldgazdaság területén működő mikro-, kis- és középvállalkozások technológiafejlesztését támogató program előminősítése.
Green Economy
„Tisztítsuk meg az Országot!” projekt: meghosszabbított megvalósítási és elszámolási határidő
December 21, 2021
A „Tisztítsuk meg az Országot!” projekt Pályázati Kiírásában szereplő megvalósítási és elszámolási határidők 2022. 03. 31-re módosulnak.
Green Economy
Új döntési lista a "Tisztítsuk meg az Országot!" projekt I. ütemében
December 16, 2021
Tájékoztatjuk a Pályázókat, hogy a "Tisztítsuk meg az Országot!" projekt 2021 évben megvalósítandó I. ütem címen kiírt pályázati kategóriában újabb döntés született.
This website uses cookies to function. By continuing to browse this site, you agree to the use of cookies stored on your computer.